GENEL KURALLAR

 1. Gitmek istediğiniz ülke için geçerli vizeniz ve en az 6 ay geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir.
  Bebek yolcular kucakta seyahat eder, bebek biletleri için koltuk ayrılmamaktadır (0–2 yaş).
 2. 18 yaşından küçük yolcularımızın, yalnız uçabileceğine dair ailelerinin izni olduğunu belirten muvafakatname belgesini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
  4. Yapılmış rezervasyonlarda isim değişikliği yapılması ve satın alınmış bir biletin bir başka isme devir edilmesi mümkün değildir.
  5. Biletleme esnasında tahsil edilen “Biletleme Hizmet Bedeli” iade edilmemektedir. İade işlemlerinde ayrıca hizmet bedeli alınmayacaktır. Rezervasyon değişikliğinde 25 Euro değişiklik ücreti tahsil edilmektedir.
 3. Havayolu firmalarının uygulamış olduğu kurallar gereği, Aktoprak.com.tr acentesi ile havayolu firmalarına karşıt/ters, uçuşun vaktinde başlayamaması ve/veya uçak gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, grev ve halk hareketleri, doluluk, gecikme, yer durumunun müsait olmaması ile mücbir sebep, fevkalade haller, kaza ve benzeri olaylardan ötürü “Aktoprak” acentesine maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Uygulanan bu kuralların Aktoprak.com.tr acentesi tarafından değiştirilmesi mümkün değildir.
 4. Havayolları uygulamakta oldukları ücretleri, haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Rezervasyonunuzu yaptırmış olmanıza rağmen, biletinizin satın alım sürecinden önce olabilecek fiyat artışları ve devletçe vergi oranlarında yapılacak yeni uygulamalar, zamlar ya da yeni kararları veya web sitemizin inisiyatifi dışındaki nedenlerle oluşabilecek farkları, firmamız karşılamakla yükümlü değildir.
 5. Genel Havayolu kuralı olarak, satın almış olduğunuz bilette bulunan tüm uçuşlar kupon sırası ile kullanılabilir. İlk uçuşunuzu herhangi bir nedenle gerçekleştirememişseniz, gidiş biletiniz sistemde “no Show” olarak görünecek olup hava yolu sistemi tarafından dönüş yerleriniz iptal edilecektir. Uygulanan bu kuralın Aktoprak acentesi tarafından değiştirilmesi mümkün değildir.
  9. Yapılmış olan rezervasyonlarınızın iptallerinde havayolu firmalarının kendi iptal şartları geçerli olacaktır. Bu durumda iptale bağlı olarak biletin ve havayolu (taşıyıcı) firmasının şartları gereğince müşteriden ödeme talep edilebilir.
 6. 12 Ekim 1929 tarihinde Varşova’da imzalanan Uluslararası Hava Taşımacılığına ilişkin bazı kuralların birleştirilmesi hakkındaki konvansiyon ile bu konvansiyonu değiştiren 18 Eylül 1955 tarihli Lahey protokolü’ne “Varşova Konvansiyonu” denir.
  11. Genel havayolu kuralı olarak, tek bir kişinin aynı tarih aralığında aynı havayolu için birden fazla rezervasyon yapmasına işlem anında izin verilecek olup, daha sonra havayolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına rezervasyonu birkaç defa yaptığınız takdirde, tüm rezervasyonlarınızın iptalinden firmamız sorumlu değildir.
 7. Biletlerin iptal işlemleri, ilgili havayolundan da yapılabilmektedir ancak bilet iade işlemleri sadece çağrı merkezimize (0232 463 70 70) iade talebinde bulunduğunuz takdirde işleme alınacaktır. Satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, havayolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır.

E-BİLET SATINALMA KURALLARI

1. “biletimikes.com” adresimizden yaptığınız tüm bilet ve rezervasyon işlemlerinizde, seçmiş olduğunuz havayolunun ücreti ve kuralları uçuş bilgileri bölümümüzde gösterilmektedir. Müşterilerimizin bu kuralları okuyup onaylama işlemi yapması gerekmektedir.
2. Web sitemiz üzerinden yaptığınız rezervasyon işlemlerinizde “Acente Kuralları” bölümünü onaylanmadan rezervasyon işlemleri yapılamamaktadır.
3. Uçuştan 48 saat öncesine kadar web sitemizden müsaitlik durumunu görebilir ve seyahatiniz için e-bilet satın alabilirsiniz.
4. Online rezervasyonlarınızda tüm dış hat uçuşlarına en fazla 5 yolcu (çocuk+yetişkin dâhil) için bilet satış işlemi yapılabilmektedir.
5. Web sitemizde yer alan satış ekranlarından tek başına çocuk rezervasyonu yapılamamaktadır. Mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilir.
6. Online rezervasyonlarınızda sadece kredi kartınızı kullanarak bilet satın alabilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri için lütfen çağrı merkezimize (0232 463 70 00) ulaşınız.
7. Online rezervasyon ve bilet alımlarınızda web sitemiz üzerinden ilgili bilet için havayolları kurallarına yönlendirme yapılmaktadır. Uçuş bilgileri bölümünde, satın almak istediğiniz rezervasyonun iptal bilgisi, iade yapılıp yapılamayacağı, bilet geçerliliğinin uzatılması, rezervasyon değişiklik bilgileri, v.s. mevcuttur.
8. Web sitemizden kredi kartı kullanmadan ön rezervasyon yaparak, opsiyon vaktiniz geldiğinde biletinizi satın alabilirsiniz. Tarafınıza verilmiş olan opsiyon, havayolu tarafından verilmiş süre değil sistem opsiyonudur. Havayolları sistemin vermiş olduğu opsiyonu öne çekme hakkına sahiptir. Böyle durumlarda, müşteri temsilcileri yeni bir opsiyon sürecini tarafınıza bildirecek olup, yeni verilmiş olan opsiyon süresinde biletinizin satın alınmasını talep edecektir.
9. Online yapılan ödemelerde, iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.
10. Online yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi tamamen yapıldıktan ve acentemiz tarafından onay gönderildikten sonra tamamlanmış sayılır. Firmamız her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.
11. Online bilet alımı yapıldıktan sonra, biletinizin iptali veya parkur değişikliğiniz web sitemiz üzerinden yapılamamaktadır. Rezervasyon ve parkur değişikliği için çağrı merkezimize (0232 463 70 70) başvurabilirsiniz.
12. Web sitemizden üzerinden yaptığınız işlemlerde bilet satış sisteminde oluşabilecek teknik arızalar, sistem arızaları ve hatalarından, internet iletişiminde oluşabilecek aksaklıklardan, burada yazılı olanlarla sınırlı olmamak kaydı ile (uzun süreli elektrik kesintisi vs.) oluşabilecek durumlardan dolayı firmamızın herhangi bir sorumluluğu yoktur.
13. Kullanıcı/ müşteri, web sitemizden bilet alarak iş bu sözleşme şartlarını kabul ve beyan etmiş sayılır.